Zalety napędów hydraulicznych

hydr

Zaletą napędów hydraulicznych są przede wszystkim: spory moment rozruchowy, niezawodność, dokładność działania i łatwą możliwość zabezpieczenia przed przeciążeniem. Silnik hydrauliczny to mechanizm zamieniający energię cieczy w energię mechaniczną. Silniki hydrauliczne podzielić można na dwa typy: silniki hydrostatyczne, w których w energię mechaniczną przetwarzana zostaje energia potencjalna (ciśnienia) płynu a także na silniki hydrokinetyczne, w których energia mechaniczna powstaje na skutek użycia energii kinetycznej (przepływu) cieczy. Sporo przedsiębiorstw z branży hydrauliki siłowej to nie jedynie producent serii urządzeń i wykonawca specjalnych zamówień, oferują one także usługi naprawcze, takie, jak na przykład: naprawę siłowników, wiertarek hydraulicznych, taśmowych przecinarek o napędzie hydraulicznym, bloków hydraulicznych, zasilaczy hydraulicznych.

Przedsiębiorstwa z zakresu hydrauliki siłowej oferują planetarne silniki hydrauliczne w dwóch rodzajach. Wszystkie produkty tego rodzaju to staranne wykonanie z dbałością o najmniejszy szczegół, a także sprawdzona jakość, potwierdzona poprzez wielu klientów. Elementami wykorzystującymi hydraulikę siłową z pewnością są zasilacze hydrauliczne. Są to elementy wykorzystywane w wielu urządzeniach mobilnych a także przemysłowych. Z całą pewnością każdy zasilacz hydrauliczny tworzony jest z materiałów o wysokiej jakości, które są w pełni konfigurowalne. Produkowane zasilacze hydrauliczne to również napięcia zasilania dopasowane specjalnie do potrzeb Klientów.

Charakteryzują się doskonałą jakością i bezproblemową pracą nawet w ciężkich okolicznościach. Hydraulika siłowa to zbiorowa nazwa dużej kategorii przyrządów, dla których najbardziej charakterystyczna jest konkretna rzecz – zastosowanie napędu hydraulicznego. Napęd hydrauliczny to natomiast narządzie które służy do przeprowadzenia energii pochodzenia mechanicznego do miejsca docelowego za pośrednictwem cieczy. Znajdują one zastosowanie na przykład w górnictwie, hutnictwie, a także obrabiarkach, maszynach stosowanych w rolnictwie oraz w maszynach budowlanych i drogowych tworzonych dla budowlańców i drogowców.

Źródło informacji – http://hydromechsa.pl/pl/faq/