Ploter frezujący CNC, nie tylko umożliwia frezowanie tworzyw sztucznych, ale również na cięcie. Oprócz tego, że frezarka pozwala nam na wykonanie dowolnych wykrojów z płyt, to również można zrobić zagłębienia, stopnie, rowki, otwory stopniowane i nieprzelotowe a także przestrzenne i skomplikowane formy 3D. Spektrum możliwości plotera można osiągnąć, dzięki zastosowaniu przystawki obrotowej i agregatu kątowego. Maszyna pozwala nam na frezowanie tworzyw sztucznych – litych i piankowych, tj.: pleksi (PMMA), poliwęglan (PC), PCV, poliester (PET), ABS – polistyren, polipropylen (PC), HDPE (polietylen), drewna, materiałów drewnopodobnych, aluminium, sklejek, płyt MDF i warstwowe płyty kompozytowe.
Jest to typ obrabiarki sterowanej numerycznie, co pozwala na zmniejszenie kosztów produkcji, skraca czas realizacji a dodatkowo wykorzystuje się optymalną ilość materiału, nie potrzebnie go nie marnują.
Cały proces obróbki przygotowuje się w programach CAD/CAM. Duża prędkość robocza, wyposażenie w stół próżniowy, który eliminuje konieczność mocowania płyt, ale także dzięki inteligentnemu sterowaniu – zwiększana jest wydajność urządzenia. Czas dojazdów również można odpowiednio skrócić, stosując jeżdżący magazyn obrotowy z funkcją automatycznej wymiany narzędzi. Uzyskane elementy z takiej obróbki są dokładne, jakościowo doskonałe i bezkonkurencyjne a ich kształt cechuje się niepowtarzalnością.
Najlepsza tego typu frezarka, polskiej firmy Kimla o polu roboczym 4.100 x 2.100 o mocy 9 kW zagwarantuje przewagę na rynku każdego przedsiębiorcy działającego w tej branży.
Podsumowując frezowanie tworzyw sztucznych pozwala na wycinanie materiału w dowolnym kształcie, wykonanie rowków, otworów stopniowych i nieprzelotowych oraz stopni, przy wysokiej jakości dokładności wykonania, optymalnego wykorzystania materiału a przede wszystkim bez konieczności obróbki wykańczającej.